Dostosowanie ubrania zależy przede wszystkim od obiektu, w którym odbywają się treningi poszczególnych drużyn. Jeśli trening odbywa się na hali, dziecko powinno być ubrane w koszulkę, spodenki, getry oraz obuwie piłkarskie.

 

Rodzic nie ma obowiązku zakupu oficjalnego kompletu meczowego, jednak jednorodny sprzęt ułatwia organizację turniejów oraz wpływa na wizerunek drużyny przy okazji wspólnych wyjść i wyjazdów.

W zależności od nawierzchni, na jakiej będą odbywać się zajęcia, dziecko powinno posiadać: obuwie typu Turf – „Śniegówki” z tzw. małymi korkami na boisko ze sztuczną trawą oraz halówki z podeszwą kauczukową na hale.

Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią obowiązuje absolutny zakaz gry w korkach! Prosimy jednak nie kupować obuwia od razu. Dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego.

 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytania? Napisz do nas

 

Zdecydowanie przyda się butelka wody niegazowanej (przynajmniej 500 ml.). Przy aktywności sportowej na pewno nie sprawdzą się wody smakowe, przetworzone napoje owocowe, soki, ani napoje gazowane typu cola.

Dziecko w wieku 5-9 lat przychodzi na trening przebrane i gotowe do zajęć. Warto przyjść 15 minut przed treningiem, aby odnaleźć właściwe miejsce odbywania się zajęć. Starsze roczniki mogą przebrać się w szatniach.

 

 

Po zarejestrowaniu się na zajęcia wystarczy przyprowadzić dziecko na najbliższy trening dostępny w harmonogramie danej lokalizacji. Moment dołączenia nowego zawodnika do drużyny jest bardzo ważny, dlatego dbamy o jego szybką aklimatyzację w zespole.

Na pierwszym treningu dziecko może mieć stały kontakt z rodzicem, może obserwować kolegów i koleżanki przy linii bocznej boiska, bądź dołączyć do drużyny od razu!

Nasi trenerzy przedstawiają nowego zawodnika pozostałym uczestnikom zajęć, po czym następuje klasyczne przybicie piątki. Treningi dostosowane są do grup wiekowych i umiejętności poszczególnych zawodników, dzięki temu każde dziecko trenuje zgodnie ze swoimi predyspozycjami oraz wśród rówieśników.

 

W przypadku treningu na zewnątrz, strój należy dostosować do warunków atmosferycznych. W przypadku deszczu lub chłodu należy założyć ciepłe okrycie

(kurtkę, dres, czapkę itd.).

Co jeśli moje dziecko dopiero zaczyna przygodę z piłką i może mieć problemy z odnalezieniem się w drużynie

Czy jestem zobowiązany do zakupu sprzętu sportowego sugerowanego przez klub

Co spakować dziecku do torby lub plecaka

Jakie obuwie musi mieć ze sobą dziecko na zajęciach

Jak przygotować się na pierwszy trening

Mój pierwszy trening

Trenerzy wraz ze swoimi asystentami obserwują zachowania podopiecznych i dokładają wszelkich starań, by realizowane ćwiczenia odpowiadały poziomowi grupy. Naszych zawodników wychowujemy w duchu fair play, ucząc ich, że drużyna jest najważniejsza i należy dbać o jej członków.

Jeżeli mimo wszystko dziecko nie odczuwa w pełni satysfakcji z atmosfery treningowej - prosimy o kontakt z koordynatorem. Razem na pewno rozwiążemy problem. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!